Jus Accardo – Dotyk

tytuł oryginału: Touch
seria/cykl wydawniczy: Denazen tom 1
wydawnictwo: Dreams
data wydania: 10 stycznia 2013
liczba stron: 344
kategoria: fantastyka, fantasy, science fiction

Dotyk to księga pierwsza z serii Denazen a jej autorką jest Jus Accardo. Znana jest z pisania paranormalnych romansów dla młodzieży, a także powieści z gatunku urban fantasy. Z tego co miałam okazje przeczytać o autorce, dowiedziałam się, że jest ciekawą osobowością. Gdy tylko znalazłam tą pozycję w księgarni internetowej i przeczytałam opis, byłam zaintrygowana tą historią. Nie kupiłam jej od razu, przejrzałam kilka innych ciekawych propozycji i dałam sobie czas na zastanowienie. Korciło mnie, żeby ją mieć już teraz, od razu. Jednak gdy stałam otoczona książkami w księgarni, czułam dziwne wątpliwości. Nie chodzi o to, że przestała mnie interesować historia opisana w tej książce, tylko zastanawiałam się czy aby na pewno sprosta moim wymaganiom. Jednak zdecydowałam się na kupno tej książki. Przeczytałam ją w szybkim tempie i od razu zasiadam do pisania.
Pewnego dnia tajemniczy chłopak po upadku z nadrzecznego wału ląduje u stóp Deznee Cross, szalonej 17-letniej miłośniczki mocnych wrażeń. Dziewczyna uznaje to za świetną okazję, żeby wkurzyć ojca i sprowadza błękitnookiego przystojniaka do domu. Jednak nie wszystko jest z nim w porządku. Kale zachowuje się na tyle dziwnie, że nawet dziewczyna zaczyna coś podejrzewać. Okazuje się, że chłopak był więziony przez Denazen Corporation, organizację, która wykorzystuje ludzi o specjalnych umiejętnościach jako broń. A umiejętności Kale’a są wyjątkowo niebezpieczne- jego dotyk zabija…Kim okaże się ojciec dziewczyny? Kim tak naprawdę jest ona?
Prawda, że zapowiada się ciekawie? No i muszę przyznać, że z każdą stroną jest coraz lepiej. To co odkrywa nasza bohaterka jest zdumiewające i przerażające. Książka pełna emocji i młodzieńczej świeżości. Taka jest także główna bohaterka, młoda dziewczyna z ciętą ripostą. Znajdziemy tutaj gorący romans,
Jus Accardo
trzymający w napięciu i przyspieszający bicie serca. „Dotyk” wciąga, poraża swoją siłą, fascynuje i zachwyca wartką akcją. Barwni bohaterowie, doskonałe dialogi. Historia dla młodzieży napisana z taką lekkością, jakby pisała ją nastolatka. Doskonały klimat i płynność tekstu. Muszę przyznać, że autorka mnie zaskoczyła. Nie ma nudy w tej powieści, nie ma banału a są tajemnice, które odkrywamy z czasem, nie ma przewidywalności. Trzyma w napięciu aż do końca. Nie znajdziemy tutaj tylko fascynującego romansu, ale także odwagę i ryzyko. Intrygi, zdradę, ale i prawdziwą przyjaźń. Niesamowita wyobraźnia i doskonale wykreowana rzeczywistość. Są emocje, a to przecież bardzo ważne. Teraz już mogę zdradzić, że książka sprostała moim wymaganiom, jest świetna. Mam nadzieję, że Jus Accardo napisze wiele tak dobrych książek. Mam też nadzieję, że druga część będzie równie fascynująca. Ta książka jest jak narkotyk, czarna dziura, która pochłania czytelnika. Jak zwykle muszę nawiązać do okładki. Grzegorz Działo, znów spisał się na medal, bo to on był odpowiedzialny za projekt okładki, tak jak w przypadku książki -” Spojrzenie elfa”. Mroczna, tajemnicza z przystojnych facetem, który przyciąga spojrzenie i rozbudza wyobraźnie. Bardzo szczerze i gorąco mogę polecić tą pozycję, świeżość w tej historii zaraża. Ja już nie mogę doczekać się drugiej części, mam nadzieję, że i Wam się spodoba. Jestem pewna, że ta książka zyska wielu fanów.

Komentarze

Popularne posty