Ellen Berg - Słodka zemsta

tłumaczenie: Ryszard Turczyn
tytuł oryginału: Du mich auch
seria/cykl wydawniczy: Leniwa Niedziela
wydawnictwo: Świat Książki
data wydania: 16 kwietnia 2014
liczba stron: 320
kategoria: literatura współczesna

Słodka zemsta to kolejna już książka z serii Leniwa Niedziela, którą recenzuję na moim blogu. Poprzednia - Zastępcza żona- wciągnęła mnie i wyzwoliła wiele emocji, dlatego skusiłam się na kolejny tytuł z tej serii. Liczyłam na to, że się nie zawiodę. I od razu przyznaje, że warto było ją kupić. Dlaczego? Zaraz wyjaśnię.Na 25-leciu matury spotykają się trzy przyjaciółki z dawnych lat: Evi, która porzuciła karierę dla rodziny i odnalazła szczęście w domowej kuchni, Beatrice, wysokiej klasy specjalistka od marketingu oraz Katharina, dawna prymuska, piastująca stanowisko sekretarza stanu w gabinecie ministra do spraw rodziny i wiodąca radosne życie singielki. Na zakończenie mocno zakrapianego wieczoru wychodzi na jaw smutna prawda: wszystkie trzy zostały w ten czy inny sposób skrzywdzone przez mężczyzn. Bohaterki odnawiają przyjaźń z lat szkolnych i, mając już serdecznie dosyć podłego traktowania przez swoich facetów, postanawiają dać im porządną nauczkę.
Ellen Berg stworzyła niesamowite postacie. Kobiety, które różnią się od siebie, nawet samochody, którymi docierają na przyjęcie, podkreślają ich osobowość. To było moje pierwsze skojarzenie. Już w drodze na klasowe spotkanie, ich drogi się przecinają. Kobiety, które z pozoru wszystko dzieli, w rzeczywistości łączy bardzo wiele. Zaczynając od dawnej przyjaźni, po problemy z mężczyznami i w cale nie takie idealne Zycie, za jakim próbują się ukryć. Evi: typowa mamuśka, niedoceniana przez męża i dzieci, posiadająca kilka kilogramów za dużo i nie zbyt zadbana. Podróżująca małym czerwonym autkiem. Beatrice: kobieta niewątpliwie atrakcyjna i zadbana, po operacjach plastycznych i odnosząca sukcesy zawodowe. Mężatka. Jeździ orzechowym SUV-em . Katharina: tytuł doktora, wiceprzewodnicząca partii. Kobieta niezamężna, nieszczęśliwa, marząca o posiadaniu dzieci, uwikłana w romans z ministrem. Zazwyczaj klasyczny strój, zero makijażu i upięty kok. Jeździ Limuzyną. Jak widać każda zupełnie inna. Każda nieszczęśliwa. Jednak te kobiety mają temperament! Ostry język! I potrafią wyprawiać głupstwa. Jestem pod wrażeniem tych kobiet. Są swoimi przeciwieństwami a tak idealnie do siebie pasują. Rewelacyjna książka na leniwe niedziele! Szczególnie jeśli ktoś ma apetyt na stuprocentową literaturę kobiecą. Szczególnie z dużą dawką humoru, energii, seksapilu, przygód, zemsty i ciętych ripost. W tej książce to znajdziecie! Walka z mężczyznami, którzy nie umieją docenić kobiet. Umiejętnie zaplanowana zemsta, która, krok po kroku jest realizowana i
to z jakimi atrakcjami! Jeśli chcecie zobaczyć oczami wyobraźni widok trzech kobiet, w seksownych ciuchach, uciekających na rowerze ( nienajlepszej jakości: gdzie jedna wiezie drugą) i na hulajnodze to warto. Uśmiałam się totalnie. Ten obraz wrył mi się w pamięć. Szczególnie, biorąc okoliczności tej ucieczki, przez płotki. Mężczyźni zostali tutaj podzieleni na dwie grupy, toksycznych dupków i dobrych kochanków. Nie ma w tej książce nic, z czego byłabym niezadowolona. Lekkość z jaką została napisana, pozwala czytać szybko i płynnie, postacie są sympatyczne a dialogi śmieszne i naturalne. Walka z mężczyznami bywa naprawdę zabawna. W tej książce jest siła kobiet. Każda kobieta może być atrakcyjna, ta z tłuszczykiem, ta po operacjach i ta z widocznymi żebrami. Ta książka to recepta na dobry humor, na dowartościowanie własnego” ja” i na nudę. Jedna z lepszych jakie czytałam. Babska i to napisana z klasą. O babkach z klasą. Taka zemsta smakuje naprawdę słodko. Cała fabuła została dopracowana z najdrobniejszymi szczegółami. Ta historia to inny punkt spojrzenia na: mężczyzn, na kobiecość, na życie. Jest to książka dla osób, które potrzebują relaksu z książką. Lekką i przyjemną. Polecam! A ja dalej będę polowała na tytuły z tej serii.

Komentarze

  1. Mimo, że recenzja jak najbardziej zachęca do przeczytania to mam wiele innych książek, które muszę przeczytać w pierwszej kolejności . :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To zrozumiałe, sama mam kilka, które czekają w kolejce ;p Może kiedyś się skusisz, jak będziesz miała czas;)

      Usuń

Prześlij komentarz

Będzie mi bardzo miło jeżeli zostawisz po sobie jakiś ślad :-) Daje to wiele radości, gdy po przeczytaniu książki i wstawieniu swojej opinii na jej temat ujrzę pod nią jakiś komentarz :-)

Popularne posty