C.J. Daugherty - Dziedzictwo

tłumaczenie: Bielik Martyna
tytuł oryginału: Night School: Legacy
seria/cykl wydawniczy: Wybrani tom 2
wydawnictwo: Otwarte
data wydania: 25 września 2013
liczba stron: 440
kategoria: literatura dziecięca/młodzieżowa

Wreszcie miałam okazję przeczytać Dziedzictwo, lepiej późno niż wcale. Poprzednia część wciągnęła mnie bez reszty. Zapewne jeszcze bym jej nie przeczytała, gdybym nie dostała jej w prezencie. Ostatnio tyle mam do przeczytania książek, że sama nie wiem od czego zacząć. Na wstępie mogę się przyczepić do okładki, która jest raczej fatalna i jest totalnym przeciwieństwem poprzedniej. No, ale jak każdy wie, okładka to nie treść, więc głowa do góry (śmiech). Autorka doskonale wpisała do swojej sagi wielką politykę i mroczne jej wątki a do tego porywy serca.
Zimne kalkulacje i porywy serca. Wielka polityka i szkolne troski. Drugi tom bestsellerowej sagi Wybrani zabierze Was ponownie do najbardziej ekskluzywnej szkoły w Wielkiej Brytanii i odkryje jej kolejne sekrety. Czy Allie pozna wreszcie największą tajemnicę swojego życia i rozwiąże zagadkę Nocnej Szkoły? Kim jest tajemniczy szpieg działający w Akademii Cimmeria? Czy szkoła jest gotowa na kolejny atak Nathaniela?
Zaczynając czytać liczyłam na kolejną dawkę adrenaliny, na tajemnicę i kolejne wskazówki prowadzące do rozwiązania zagadki. Zagadkę jaką stanowi Nathaniel. No i muszę przyznać, że nie zawiodłam się. Znów znajdziemy się w Cimmerii i znów będzie niebezpiecznie. Bohaterowie nadal są świetni, nic nie stracili na
animuszu. Tylko nasza Allie będzie bardziej zagubiona i emocjonalnie rozchwiana. Wątek uczuciowy jest trochę rozchwiany, ale nadaje świeżości całej reszcie. Nudno by było gdyby układało jej się idealnie z Carterem. To co rodzi się w tym trójkącie budzi emocje i wciąga. Nasza bohaterka znów wplątuje się w tarapaty, naraża życie swoje i innych. Dziewczyna odkryje prawdę o swojej rodzinie i będzie starała się zrozumieć co ma wspólnego z całym tym zamieszaniem. Autorka doskonale posługuje się słowem pisanym a przez to całość wciąga jeszcze bardziej, wręcz pochłania czytelnika. W trakcie czytania na chwilę sami stajemy się uczniami tej dziwnej szkoły dla bogatych dzieciaków. Chłoniemy atmosferę panującą w tej historii, przyzwyczajamy się do bohaterów, lubimy ich lub wręcz przeciwnie. Postacie są wręcz rzeczywiste. Dialogi też potrafią wywołać uśmiech na twarzy czytelnika, momentami potrafią wzruszyć a i nie zabraknie romantycznych epizodów w blasku księżyca. Autorka stawia kolejne przeszkody pod nogami Allie, jej życie przez te kilka miesięcy się totalnie zmieniło. Ona sama także.
„No cóż, kiedy twoje życie rozpada się na kawałki, czasem rozpadasz się razem
z nim.” 
Znajdziemy tutaj nad wyraz odważnych nastolatków, którzy igrają ze śmiercią i są wstanie przetrwać
C.J. Daugherty
wszystko. Muszę przyznać, że kontynuacja Wybranych spełniła moje oczekiwania, przeczytałam ją szybko i ani przez chwilę nie byłam znużona czytaniem. Wszystko w tej książce jest dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Fabuła jest naprawdę dobra i nie traci na wartości, co jak sami wiemy nie raz się zdarza przy kontynuacji pierwszej części. Jestem przekonana, że ta książka znajdzie wielu fanów, bo jest naprawdę dobra. Mam nadzieje, że kolejna część tej sagi będzie tak samo dobra jak dwie poprzednie.
„ Ponieważ najbliższa osoba może wyrządzić ci największą krzywdę.”

Komentarze

Popularne posty