Przyjaciele, kochankowie i ta Wielka Straszna Rzecz – Matthew Perry

 


                                                             wydawnictwo: W.A.B

                                                             data wydania: 9 października 2022

                                                             liczba stron: 320


Serial Przyjaciele ma wielu fanów na całym świecie – do tego grona zaliczam się również ja. Uwielbiam ten serial i mogę oglądać go godzinami, a nawet zarwać noc w towarzystwie całej paczki. W tym serialu jest coś takiego, co sprawia, że czujesz się częścią całej reszty, razem z nimi się śmiejesz, wzruszasz i dobrze bawisz – zupełnie tak, jakby szklany ekran nie istniał. I to chyba nie tylko moje zdanie skoro tak wiele osób go uwielbia. Dlatego nie mogło na mojej półce zabraknąć autobiografii Matthew Perry’ego wcielającego się w kultową rolę Chandlera Binga.

Niezachwianie szczera, poruszająca i zabawna. To jest książka, na którą wszyscy czekali!

Matthew Perry, gwiazda serialu Przyjaciele, przenosi czytelników na scenę najbardziej znanego sitcomu wszechczasów, jednocześnie opowiadając o swoich prywatnych zmaganiach z uzależnieniem. Z typowymi dla siebie poczuciem humoru i szczerością szczegółowo opisuje trwającą całe życie walkę z chorobą i to, co ją napędzało, pomimo posiadania „wszystkiego”.

Przyjaciele, kochankowie i ta wielka, straszna rzecz to autobiografia zawierająca najbardziej intymne szczegóły dotyczące utraconej miłości Perry’ego, jego najciemniejszych dni i najlepszych przyjaciół.

Przyjaciele, kochankowie i ta Wielka Straszna Rzecz to książka, którą chciałam przeczytać już rok temu, ale musiałam poczekać jeszcze długo, zanim mi się to udało. Słyszałam, że jest ciężka i warto ją czytać z pudełkiem chusteczek pod ręką – to prawda, ale mnie najbardziej wzruszyło zakończenie. Wiedziałam, że pewnego dnia po nią sięgnę i sama się przekonam, co też Matthew Perry opisuje w swojej autobiografii. I ten dzień nadszedł, ale niestety po śmierci autora. Nie mogłam i zarazem nie chciałam dłużej czekać z lekturą. Chciałam poznać Matta, Chandlera już znałam i uważam, że jest on sercem tego serialu. Jego postać miała bawić. Chandler miał odgrywać rolę błazna, który posługuje się dowcipem i komentuje wydarzenia, mówiąc nieoczywistą prawdę. Tego faceta nie da się nie lubić.

„[…] Chandler był przykrywką dla prawdziwego bólu. Cóż za świetna postać dla sitcomu! Obracać wszystko w żart, żeby nie musieć mówić o niczym realnym – tak zaczynał się Chandler”.

Matthew Perry niewątpliwie potrafił pisać, a już z pewnością wiedział jak zainteresować odbiorcę swoją historią. Przyjaciele, kochankowie i ta Wielka Straszna Rzecz to szczera i niewątpliwie odważna opowieść o sławie, samotności, wewnętrznej pustce, bólu i piekle, jakim jest walka z uzależnieniem. Mocna, dosadna, wzruszająca i dająca nadzieję, a przy tym napisana bez użalania się nad sobą. Autor zabiera nas w podróż po meandrach swojego życia, razem z nim przeżywamy dzieciństwo, stawiamy pierwsze kroki w zawodzie aktora, poznajemy smak samotności, zawodu, miłości oraz używek. Możemy podglądać kulisy seriali, filmów i prawdziwego życia z demonami. Przyznaję, że czytałam ją na raty. Czasami czułam się przytłoczona, były momenty chaosu i zadumy. Mimo że książkę czyta się dobrze to i tak nie jest to lekka lektura. Podsumowując: to zbiór osobistych, napisanych z niewymuszonym humorem wspomnień, które mimo mroku i cierpienia dają nadzieję na lepsze jutro. A co ważne ta książka to taka pomocna dłoń dla ludzi, którzy borykają się z uzależnianiami. To książka, którą warto przeczytać, nawet jeśli nie jest się fanem serialu.


Komentarze

Prześlij komentarz

Będzie mi bardzo miło jeżeli zostawisz po sobie jakiś ślad :-) Daje to wiele radości, gdy po przeczytaniu książki i wstawieniu swojej opinii na jej temat ujrzę pod nią jakiś komentarz :-)

Popularne posty