Przeklęta szkatułka – Alek Rogoziński

 

cykl: Gorset i szpada (tom 2)
wydawnictwo: Wydawnictwo Lekkie
data wydania: 2022-10-12
liczba stron: 361

Jak myślicie da się stworzyć ciekawą powieść obyczajową z historycznym tłem dodając do tego, sporą szczyptę komedii i kryminału? Da się! I zrobił to Alek Rogoziński, który po raz kolejny zaprasza swoich czytelników do XVII wieku na dwór Jana III Sobieskiego i Marii Kazimiery. Jego eksperyment literacki się powiódł i stworzył coś świeżego, i z pewnością wartego przeczytania. Myślę, że autor doskonale odnajduje się w tej historii i jej klimacie, co widać po drugim tomie z cyklu Gorset i szpada.
Hrabianka Julia Zasławska stara się odnaleźć majątek, który jej zmarła tragicznie ciotka ukryła w sekretnym miejscu. Sprawy się komplikują, gdy wierny kompan i kuzyn Julii, Pierre, zostaje oskarżony o popełnienie morderstwa, a z królewskiego pałacu ktoś porywa najstarszego syna królowej Marysieńki.

Czy hrabianka zdoła uratować kuzyna, odnaleźć swój majątek i ocalić królewicza Jakuba?
Przeklęta szkatułka to sensacyjno-obyczajowa komedia, która rozbawi czytelnika do łez i skutecznie oderwie go od rzeczywistości. Wartka i pełna zwrotów akcji fabuła, barwne dialogi i całkiem niezłe postacie – w tej części zdecydowanie wygrywa Tereska. Intryga goni intrygę, a czas pędzi nieubłaganie. Na nudę nie można narzekać, na obszerne opisy również nie, bo ich po prostu nie ma. Humor autora może wydawać się specyficzny, ale jak dla mnie jest idealny. Podsumowując: to naprawdę bardzo przyjemna książka, która nie zajmie Wam zbyt wiele czasu. Idealna na bezsenne noce, ponieważ gwarantuje szybki upływ czasu i dobrą zabawę! Jeśli podobał się Wam pierwszy tom, to i tym razem będziecie zadowoleni. Moim zdaniem jest zdecydowanie lepszy niż jego poprzednik. Polecam i już nie mogę się doczekać kontynuacji, tym bardziej że zakończenie zapowiada ciekawą historię, a autor cały czas się rozkręca.

Komentarze

Prześlij komentarz

Będzie mi bardzo miło jeżeli zostawisz po sobie jakiś ślad :-) Daje to wiele radości, gdy po przeczytaniu książki i wstawieniu swojej opinii na jej temat ujrzę pod nią jakiś komentarz :-)

Popularne posty