Strażniczka Swoich Granic. Jak być wierną sobie, by wreszcie żyć tak, jak na to zasługujesz – Terri Cole

 


wydawnictwo: Otwarte
data wydania: 2022-02-24
liczba stron: 336
tłumaczenie: Matylda Biernacka

„Miłość do siebie zaczyna się i kończy na tobie. Kropka.”

Miłość do siebie to proces wymagający sporego wysiłku to ciąg różnych działań, które warto wprowadzić w życie dla swojego dobra. To styl życia, który powinien być podstawą u każdego człowieka. Jednak nie jest. Czy zdarzyło się Wam powiedzieć kiedyś TAK, gdy wasz wewnętrzny głos krzyczał NIE? Czy stawiasz potrzeby innych ponad swoje? Jeśli odpowiedzi są twierdzące to sygnał alarmujący, że czas przyjrzeć się bliżej efektywnemu stawianiu granic i miłości do siebie. A skoro tak, to recenzja tej książki może Cię zainteresować.

Czy zdarza ci się mówić „tak”, kiedy masz ochotę powiedzieć „nie”?
Czy stawiasz potrzeby i pragnienia innych wyżej niż własne?
Czy tak trudno ci prosić o pomoc, że ostatecznie robisz większość rzeczy sama?

Jeśli na którekolwiek z powyższych pytań odpowiedziałaś „tak”, to jesteś, moja droga, jedną z moich funkcjonujących ponad siły, kompletnie wyczerpanych sióstr.
Z doświadczenia wiem, że zdrowe, solidne osobiste granice są kluczem do życia pełnego i w zgodzie ze sobą. Nie jesteś sama! Jestem terapeutką i przez ponad dwadzieścia lat spotkałam wiele kobiet, które miały problem z wyznaczaniem granic – i którym udało się opanować tę sztukę.
Przejdziesz ze mną intensywny kurs efektywnego stawiania granic i nabierzesz w tym biegłości, aż staniesz się pełnoprawną Strażniczką Swoich Granic. A kiedy to się uda, każda część twojego życia rozkwitnie. Poprawisz relacje z innymi, wzmocnisz także więź z samą sobą – która jest najważniejsza ze wszystkich.
Jeśli nie Ty, to kto?
Jeśli nie teraz, to kiedy?

Strażniczka Swoich Granic to inspirujące narzędzie do rozwoju osobistego i polepszenia komfortu swojego życia. To intensywny kurs, zamknięty w 336 stronach, na których znajdziecie ćwiczenia i wskazówki do tego jak odgruzować swoją głowę, czyli metaforyczną piwnicę. Ciemną, zakurzoną piwnicę pełną rupieci i błędnych przekonań, które zostały nam wpojone w dzieciństwie Ta książka nauczy nas racjonalnie dysponować naszymi pokładami energii i pozwoli rozróżnić potrzeby innych od naszych. Krótko mówiąc dzięki tej książce dowiemy się jak zadbać o własne granice, aby nasze relacje z innymi ludźmi uległy poprawie.

„Uzdrowienie możliwe jest tylko po uhonorowaniu prawdziwych doświadczeń i uczuć.”

Strażniczka Swoich Granic to poradnik dla każdej kobiety, bo to właśnie my często bierzemy na nasze barki zbyt wiele. W ferworze zaspokojenia potrzeb wszystkich dookoła często zapominamy o sobie, o swoich potrzebach i granicach. Terri Cole w swojej książce przekonuje nas, że miłość do siebie to ważna część w stawianiu swoich granic i podkreśla, że dla wielu kobiet jest to nieznane pojęcie. Nie mydli oczu swoim czytelniczkom, że praca z samym sobą będzie łatwa, wręcz przeciwnie, otwarcie mówi, że to forma tańca – jeden krok w przód i dwa w tył. Jednak warto zajrzeć w głąb siebie, poznać ukryte tam demony i krok po kroku dążyć w kierunku uzdrowienia siebie i swojego życia. Terri Cole jest psychoterapeutką w dziedzinie relacji i pozytywnego wzmacniania. Od pierwszych stron widać, że zna się na rzeczy, a swoją wiedzę przekazuje w sposób lekki i przystępny, opierając ją na przykładach swoich pacjentów.

Podsumowując: to książka, która powinna znaleźć się w biblioteczce każdej kobiety. Warto mieć ją pod ręką, aby zadbać o swoje wewnętrzne JA i żyć tak jak na to zasługujemy, bo nigdy nie jest za późno na zmiany i marzenia. A co najważniejsze nikt nie powinien mieć wpływu na nasze decyzje. Czy polecam? Oczywiście, że tak!

Komentarze

  1. Ciekawi mnie ta książka. Mogłabym ją podczytywać pomiędzy innymi lekturami.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Będzie mi bardzo miło jeżeli zostawisz po sobie jakiś ślad :-) Daje to wiele radości, gdy po przeczytaniu książki i wstawieniu swojej opinii na jej temat ujrzę pod nią jakiś komentarz :-)

Popularne posty