Jak nie podcinać sobie skrzydeł. O przełamywaniu wewnętrznych oporów i nie marnowaniu własnego potencjału – Michaela Muthigwydawnictwo: Otwarte
data wydania: 2022-03-09
liczba stron: 280
tłumaczenie: Anna Grysińska

„Widzimy przede wszystkim to, w co wierzymy. Jeśli coś nie odpowiada naszemu przekonaniu, jest szybko usuwane”.

Marzec rozpoczynam recenzją bardzo interesującego poradnika, to już kolejna książka z tego gatunku w tym roku, ale naprawdę warta uwagi. Zdarzyło Wam się rozpoczynać jakiś projekt i nagle go porzucać na rzecz innego? Marzycie o czymś, ale boicie się zrobić pierwszy krok? A może jeszcze inaczej… Za każde niepowodzenie obarczacie winną innych lub niesprzyjający los? Jeśli tak to koniecznie musicie zainteresować się tym poradnikiem. Autorką jest Michaela Muthig, która jest lekarzem specjalistą medycyny ogólnej, medycyny psychosomatycznej i psychoterapii, obecnie prowadzi kursy poświęcone tematyce wewnętrznego sabotażu. Dlaczego? O tym przeczytacie poniżej.

Pewnie wiele razy słyszałaś, że powinnaś słuchać swojego wewnętrznego głosu. Jak się okazuje, nie zawsze jest to prawda!
Wiedz, że w każdym z nas mieszka wewnętrzny sabotażysta, który uniemożliwia nam osiąganie celów. To właśnie ten podstępny drań niszczy twoją karierę, odpowiada za problemy w związku, wywołuje bóle głowy i inne dolegliwości. Często w „atrakcyjnym przebraniu”, zasłaniając się dobrymi intencjami, nie pozwala ci rozwinąć tkwiącego w tobie potencjału.
Koniec z tym!
Ta książka to jasna instrukcja, jak rozpoznać w sobie wewnętrznego sabotażystę, jak obnażyć jego podstępne metody i jak się przed nimi bronić.

Czas raz na zawsze rozprawić się z wewnętrznym sabotażystą i rozwinąć skrzydła!

Doktor Michaela Muthig jest lekarzem specjalistą medycyny ogólnej, medycyny psychosomatycznej i psychoterapii. Szczególnie ceni terapię behawioralną. Pracowała w Szpitalu Uniwersyteckim w Tybindze, a obecnie zajmuje się głównie coachingiem i prowadzi kursy psychologiczne poświęcone tematyce wewnętrznego sabotażu.

„Wewnętrzny sabotażysta jest częścią ludzkiej osobowości. Towarzyszy nam od czasów dzieciństwa. Symbolizuje pewne mechanizmy zachowań, które przyczyniają się do tego, że w niektórych sprawach sami stawiamy sobie przeszkody na drodze i wstrzymujemy realizacje planów”.

Jak nie podcinać sobie skrzydeł to kolejny wartościowy i dobrze napisany poradnik, jaki w tym toku udało mi się przeczytać. To bardzo dobra i zarazem mądra książka o tym jak oswoić wewnętrznego sabotażystę i nie marnować własnego potencjału oraz życia. Słowo poradnik trochę tu nie pasuje, ponieważ ta książka jest wskazówką czymś na kształt instrukcji jak rozpoznać wewnętrznego intruza, jakim jest wspomniany już sabotażysta. Znajdziecie tutaj nie tylko teorię, ale również obszerną dawkę ćwiczeń i pytań do autorefleksji, które są formą autoterapii. Jeśli macie problem z takim elementem destrukcyjnym w waszej głowie, to nie wystarczy tylko przeczytać książkę i uznać sprawę za załatwioną, trzeba ten problem solidnie przepracować i rozłożyć w czasie. Nikt nie obiecuje, że to będzie łatwe i przyjemne, ale niezbędne dla poprawy jakości naszego życia. Autorka w swojej książce wskazuje nam drogę i rozkłada na czynniki pierwsze autodestrukcyjne wzorce ukryte głęboko w naszej podświadomości, a robi to w sposób kompleksowy, prosty i czytelny. Podsumowując: to bardzo wartościowa książka, z której każdy wyciągnie coś dobrego. Nie tylko przyjrzymy się zjawisku autosabotażu, ale również zobaczymy jak sami możemy działać na własną niekorzyść ulegając złudnym przekonaniom naszego mózgu. Jeśli lubicie poradniki i interesujecie się psychologią, czyli tym jak działa nasz mózg to koniecznie przeczytajcie tę książkę. Polecam!

Komentarze

Popularne posty