Przemiana. Podróż do siły i wolności – Agnieszka Maciąg

 

wydawnictwo: Otwarte
data wydania: 15 maja 2024
liczba stron: 304
moja ocena: 7/10

Przemiana. Podróż do siły i wolności to książkowy drogowskaz, który ma nam wskazać szklaki prowadzące do zmiany naszego życia. Agnieszka Maciąg w swojej najnowszej książce pokazuje, jak krok po kroku oswoić się z tym tematem i przedstawia narzędzia, z których czytelnik może skorzystać, ale nie musi. Nic na siłę, bierzesz dla siebie tyle ile w danym momencie potrzebujesz. Zachęca swoich czytelników do otwartości, pracy nad sobą i uważności. Na dowód tego, że te zmiany są możliwe opisuje przemiany jakie zaszły w jej życiu na przestrzeni lat. A te są ogromne, o czym wiedzą osoby, które miały okazję czytać wcześniejsze książki autorki. Zapewne stali czytelnicy zauważą, że to i owo już się pojawiło w innych publikacjach – co zresztą sama autorka podkreśla – ale bez nich nie byłoby tematu owej przemiany i nawiązanie do nich jest po prostu konieczne. Mam wrażenie, że to takie podsumowanie w pigułce tego, co wcześniej publikowała, takie kompendium wiedzy, które mamy pod ręką i w razie potrzeby zawsze możemy z niego skorzystać.

Ukochana przyjaciółko mojego serca!

W życiu wielokrotnie doświadczałam różnego rodzaju zmian. O jednych decydowałam sama, inne spadły na mnie nieoczekiwanie. Każda była wyzwaniem, wywoływała pytania i refleksje, przynosiła zaskakujące odkrycia. Gdy jednak stałam już pewnie „na drugim brzegu”, czułam ogromną wdzięczność za trudy każdej podróży, która stała się moim udziałem. Żadnego z tych doświadczeń nie żałuję.

Chociaż pragniemy łatwego i spokojnego życia, to właśnie przemiany kształtują nas jako ludzi – sprawiają, że wzrastamy, a nasza codzienność staje się pełniejsza. Przemiana to przestrzeń pomiędzy chaosem a spokojem.

Nie spiesz się, rozwój następuje powoli. Daj sobie czas, opiekuj się sobą z czułością i mądrością. Twoja podróż jest niepowtarzalna, a idąc naprzód, wytyczasz unikalną, świętą ścieżkę.

W tej książce dzielę się swoim osobistym doświadczeniem. Cieszę się, że mogę odbyć tę podróż do siły i wolności razem z Tobą. Obyśmy zawsze byli otwarci i nieustannie gotowi na przemianę. Obyśmy z zaufaniem i radością kroczyli po jasnej stronie mocy. Obyśmy doświadczali szczęścia, dobrostanu i trwałego spełnienia.

Właśnie zaczyna się nasza nowa przygoda. Niech będzie piękna!

 


Z miłością
Agnieszka

 

Z książki Agnieszki Maciąg bije autentyczność, spokój, czułość i życiowa mądrość, która skłania do refleksji. Całość składa się z siedemnastu rozdziałów, każdy nawiązuje do innego tematu, więc czytelnik sam wybiera interesujące go zagadnienie. Można skakać do woli i czerpać garściami z tego, co daje nam autorka. Nie samą teorią człowiek żyje, więc żeby czytelnikowi łatwiej pracowało się nad zmianą, autorka dodaje również ćwiczenia i porady, które pozwolą nad danym tematem popracować.

Przeczytałam kilka książek Agnieszki Maciąg i za każdym razem zadziwia mnie to, jak pięknie zostały wydane. Tym razem również miałam okazję pozachwycać się pięknymi zdjęciami Roberta Wolańskiego, które wprowadzają niesamowity klimat, cieszą oko i dopełniają treść. Nie same zdjęcia zasługują na uwagę, znajdziecie tutaj również kolorową czcionkę, gruby papier, twardą oprawę, tasiemkową zakładkę, stonowaną kolorystykę i pasujące do całości ilustracje. Ludzie książki wykonali kawał solidnej roboty, by ta książka tak wyglądała. Cena jest zdecydowanie adekwatna do jakości!

Dla kogo jest ta książka? Z pewnością dla osób poszukujących motywacji do zmiany własnego życia, zmęczonych chaosem i pędem życia. Znajdą tutaj coś dla siebie także ci, którzy cenią sobie książki o rozwoju osobistym. Jest to idealna lektura dla tych, którzy chcieliby sięgnąć po twórczość autorki, ale nie wiedzą, od której książki zacząć, ten tytuł będzie idealnym wprowadzeniem do poznania stylu autorki i tematyki, jaką zazwyczaj porusza w swoich książkach.

Komentarze

Popularne posty